O nás

Naše mateřská škola leží ve velmi pěkné a klidné lokalitě Uherského Hradiště – Sady. Historický název této lokality (od 13. století) je „Derfla“. Nový název byl přijat v roce 1952. Celá tato lokalita má velký historický význam. Byla slovanským kulturním střediskem a dostávalo se tu vzdělání slovanským kněžím a šířila se odtud slovanská kultura. Tradice zdejšího školství sahá do 18. století. Školní budova byla vystavěna v roce 1896. V roce 1979, po zrušení základní školy, byla přestavěna na školu mateřskou.

Mateřská škola má dvě podlaží. V prvním se nachází šatna pro obě třídy, samostatná jídelna, kuchyně, ke které náleží přípravna, sklad a sklep. Dále je tu denní místnost, ve které mají děti možnost cvičit a zároveň slouží jako odpočívárna mladších dětí. Dále je zde společné sociální zařízení pro děti, WC pro dospělé, sprchový kout a úklidová místnost.

Ve druhém podlaží jsou dvě třídy. U jedné se nachází výtvarná dílna, oddělené sociální zařízení pro děvčata a chlapce, kancelář a sborovna. V minulých letech byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce budovy a vystavěna nová přístavba, která má také dvě podlaží. V prvním se nachází toalety pro děti, prádelna, šatna zaměstnanců a kancelář vedoucí školní jídelny. Ve druhém podlaží je sociální zařízení pro děti i zaměstnance, úklidová místnost, sprcha, shoz prádla a kotelna. Nová přístavba je propojena s původní budovou mateřské školy.

U mateřské školy je menší zahrada, na kterou se prochází novou přístavbou. Do zahrady se prochází přes venkovní učebnu, která je zastřešená. Školní zahrada je vybavena dřevěnými sestavami, houpačkami klasickými i pružinovými a pískovištěm.

Prostředí naší mateřské školy navozuje pocit pohody, souladu a harmonie. Snažíme se o vzájemnou komunikaci a o spolupráci mezi dětmi, zaměstnanci i rodiči. Ovzduší vzájemného přátelství a důvěry vytváří rodinnou atmosféru.

O děti se po celý den starají:
vedoucí učitelka Radmila Šáchová
paní učitelky Radka Vaculíková, Bc. Marie Tománková, Tereza Macháčková

teta školnice Marcela Bičanová
teta uklízečka
teta kuchařka Lenka Churá
vedoucí školní jídelny Bc. Kateřina Ševčíková

Provoz naší mateřské školy je ve všední dny od 6:30 do 16:30 hodin.